KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15075410
nr 1507 5410
Lars Kåge
(1915-1998), Sverige
Oljemålning, "Nice, Baie des Anges". Signerad. Olja på duk, 90x73 cm, yttermått inklusive ram: 93x76 cm
Lars Kåge, svensk bildkonstnär född i Stockholm 1915, död 1998.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.300 kr
måndag 5 december 2022
kl 19:07:15
700 kr
900 kr
900 kr
900 kr (Budbetjänt)
1.000 kr
1.100 kr
1.200 kr
Lars Kåge
Läs mer om Lars Kåge